Esittely

Liikunnan Riemu on vuonna 2011 perustettu urheiluseura, jonka jäsenistö koostuu pääosin Jyväskylän yliopiston opiskelijoista ja eritoten liikunnan opiskelijoista. Seuran tarkoituksena on tarjota jäsenilleen mahdollisuuksia toteuttaa omia urheiluharrastuksiaan kilpailu- tai harrastusmielessä sekä levittää liikunnan riemukasta sanomaa liikunnan opiskelijoiden, henkilökunnan ja alumnien  sekä koko yliopiston keskuuteen.

Yhteystiedot

Liikunnan Riemu ry

PL 35 (L-143)

40014 Jyväskylän Yliopisto

Y-tunnus: 2603938-4

Miksi seura on perustettu?

Seuran tarkoituksena on edistää Jyväskylän yliopiston opiskelijoiden urheilu- ja liikuntaharrastusmahdollisuuksia sekä luoda yhteishenkeä opiskelijoiden, eritoten liikuntalaisten, keskuudessa. Jos haluat esimerkiksi perustaa joukkueen johonkin lajiin, niin se onnistuu Riemun kautta. Toisaalta Riemu järjestää myös erilaisia urheilu- ja liikuntatapahtumia ja kursseja, joihin seuran jäsenet saavat alennuksia. Kannattaa siis ehdottomasti lähteä mukaan toimintaan!

Liittyminen

Toimintaan mukaan tuleminen on helppoa ja edullista. Seuran jäsenmaksu lukuvuodelle 2020-2021 (1.9.2020-31.8.2021) on hyvin maltillinen eli 10 €. Mikäli haluat perustaa joukkueen ja osallistut johonkin sarjaan on jokaisen pelaajan oltava Liikunnan Riemu ry:n jäsen. Jäsenmaksu oikeuttaa edustamaan seuraa sekä velvoittaa kunnioittamaan sen sääntöjä. Seuran jäsenille tarjotaan alennuksia erilaisissa tapahtumissa sekä seuran järjestämillä kursseilla. Lisätietoa jäseneksi liittymisestä löydät täältä.

Hallituksen jäsenet toimikaudella 2020-2021

Heli Perkiö

Puheenjohtaja | +358445294203 | pj@liikunnanriemu.com

Krista Kyyrönen

Varapuheenjohtaja | +358503416336 | vpj@liikunnanriemu.com

Linda Huhtala

Tiedotus- ja nettisivuvastaava | +358404161821 | tiedotus@liikunnanriemu.com

Timo Kauranen

Tiedotusvastaava, valmentajakahvit | +358504065056 | tiedotus@liikunnanriemu.com

Vilma Kauranen

Materiaalivastaava | +358443451505 | materiaali@liikunnanriemu.com

Tommi Tuikkanen

Sihteeri | +358407645546 | sihteeri@liikunnanriemu.com

Aleksi Lampi

Markkinointi- ja riemukorttivastaava | +358443459783 | yhteistyo@liikunnanriemu.com

Miska Autio

Markkinointi- ja riemukorttivastaava | +358505252375 | yhteistyo@liikunnanriemu.com

Selim Mengüs

Markkinointi- ja riemukorttivastaava | +358407211465 | yhteistyo@liikunnanriemu.com

Liisa Vänttinen

Talkoovastaava | +358503776460 | talkoo@liikunnanriemu.com

Mikael Mengüs

Talousvastaava | +358400452037 | raha@liikunnanriemu.com

Liina-Lotta Hiltunen

Tapahtumavastaava | +358400295085 | tapahtuma@liikunnanriemu.com

Anni Hannu

Tapahtumavastaava | +358443660811 | tapahtuma@liikunnanriemu.com

Tanja Mäntylä

Tapahtuma-, fuksi- ja alumnivastaava | +358401823211 | fuksi@liikunnanriemu.com

Pauliina Muraja

Valmentajakahvit | +358404135282 | valmentajakahvit@liikunnanriemu.com

Jaostojen vastuuhenkilöt 2020

Tanssi

Tanja Mäntylä | +358 40 1823211 | tanja.a.r.mantyla@student.jyu.fi

Futsal, miehet

Olli Annala | +358 50 3576366 | oleehean@student.jyu.fi

Futsal, naiset

Henna Tynjälä| +358 40 7562995 | henna.tynjala@gmail.com & Neea Salo | +358 40 8491213 | neea.salo@gmail.com

Jääkiekko

Henri Tikkanen | +358 40 8270446 | hene.tikkanen@hotmail.com

Taitoluistelu

Viola Asunmaa | +358 50 4062231 | vioasunm@student.jyu.fi

Joukkuevoimistelu

Oona Mikala | +358 40 5694803 | oona.mikala@gmail.com

Koripallo, miehet

Mikael Mengüs | +358 40 0452037 | mikaelmengus@gmail.com

Koripallo, naiset

Liisa Vänttinen | +358 50 3776460 | liisa.e.vanttinen@student.jyu.fi 

Lentopallo, naiset

Linda Huhtala | +358 40 4161821 | linda.k.huhtala@gmail.com

Pöytätennis

Henri Pelkonen | +358 40 5371449 | henri.o.pelkonen@student.jyu.fi

Alamäkiluistelu

Jere Lehto | +358 50 5909113 | jerleh91@gmail.com

Jalkapallo

Jani Laaksonen | +358 40 5494945 | jani@laaksonen.in

Pesäpallo

Teemu Kenkkilä | +358 40 846 3505 | teemu.k.kenkkila@student.jyu.fi

Salibandy, miehet

Samuli Jurvelin | +358 44 2828746 | samuli.jurvelin@gmail.com

Salibandy, naiset

Elina Halonen | +358 43 200 2633 | elina.m.t.halonen@student.jyu.fi

Vesipallo

Oula Heikkilä | +358 40 771 7954 | oula.heikkila@jyu.fi

Yleisurheilu

Anni Hannu | +358 44 3660811 | anni.e.hannu@student.jyu.fi 

Elämysliikunta

Miina Seppälä | +358 40 5680891 | miina.m.h.seppala@student.jyu.fi 

Liikunnan Riemun kannattajajäsenet

Marcus Åberg

Marcus Åberg

Kannattajajäsen vuodesta 2016

Haluatko Riemun kannattajajäseneksi? Klikkaa tästä!