Esittely

Liikunnan Riemu on vuonna 2011 perustettu urheiluseura, jonka jäsenistö koostuu pääosin Jyväskylän yliopiston opiskelijoista ja eritoten liikunnan opiskelijoista. Seuran tarkoituksena on tarjota jäsenilleen mahdollisuuksia toteuttaa omia urheiluharrastuksiaan kilpailu- tai harrastusmielessä sekä levittää liikunnan riemukasta sanomaa liikunnan opiskelijoiden, henkilökunnan ja alumnien  sekä koko yliopiston keskuuteen.

Yhteystiedot

Liikunnan Riemu ry

PL 35 (L-143)

40014 Jyväskylän Yliopisto

Y-tunnus: 2603938-4

Miksi seura on perustettu?

Seuran tarkoituksena on edistää Jyväskylän yliopiston opiskelijoiden urheilu- ja liikuntaharrastusmahdollisuuksia sekä luoda yhteishenkeä opiskelijoiden, eritoten liikuntalaisten, keskuudessa. Jos haluat esimerkiksi perustaa joukkueen johonkin lajiin, niin se onnistuu Riemun kautta. Toisaalta Riemu järjestää myös erilaisia urheilu- ja liikuntatapahtumia ja kursseja, joihin seuran jäsenet saavat alennuksia. Kannattaa siis ehdottomasti lähteä mukaan toimintaan!

Liittyminen

Toimintaan mukaan tuleminen on helppoa ja edullista. Seuran jäsenmaksu lukuvuodelle 2017-2018 (1.9.2017-31.8.2018) on hyvin maltillinen eli 10 €. Mikäli haluat perustaa joukkueen ja osallistut johonkin sarjaan on jokaisen pelaajan oltava Liikunnan Riemu ry:n jäsen. Jäsenmaksu oikeuttaa edustamaan seuraa sekä velvoittaa kunnioittamaan sen sääntöjä. Seuran jäsenille tarjotaan alennuksia erilaisissa tapahtumissa sekä seuran järjestämillä kursseilla. Lisätietoa jäseneksi liittymisestä löydät täältä.

Hallituksen jäsenet toimikaudella 2018

Jani Laaksonen

 

Puheenjohtaja | +358 40 549 4945 | jani@laaksonen.in

 

Sean O'Leary

 

 

Taloudenhoitovastaava | +358 44 973 1150 | sekrole@student.jyu.fi

 

Ida Tuina

 

Tauloudenhoitovastaava | +358 40 564 7225 | idkatuin@student.jyu.fi

 

Krista Kyyrönen

 

Tapahtumavastaava | +358 50 341 6336 | kristakyy@hotmail.com

 

Aleksi Nummelin

Materiaalivastaava | +358 44 529 0492 | a.j.nummelin@gmail.com

 

Jori Lagerblom

Varapuheenjohtaja, markkinointi-/talkoo-/yhteistyövastaava | +358 44 546 6029 | jori.s.lagerblom@student.jyu.fi

 

Eino Muhonen

 

Tiedotus- ja nettisivuvastaava, Riemunpäivä | +358 44 022 5258 | eino.muhonen@saunalahti.fi

 

Ilmari Eskola

 

Tiedotus- ja nettisivuvastaava, Riemunpäivä, Valmentajakahvit | +358 40 073 3950 | ilmarieskola@gmail.com

 

Arttu Ketola

 

Tiedotusvastaava, Riemunpäivä | +358 50 561 4230 | arttumjk@gmail.com

 

Antti Aalto

 

Materiaalivastaava | +358 50 376 9358 | antti.j.aalto@student.jyu.fi

 

Sanna Pusa

Sihteeri | +358 50 024 5493 | sanna.k.pusa@student.jyu.fi

 

Olli Annala

 

Markkinointi-/talkoo-/yhteistyövastaava | +358 50 357 6366 | oleehean@student.jyu.fi

 

Henri Tikkanen

 

Markkinointi-/talkoo-/yhteistyövastaava | +358 40 827 0446 | hene.tikkanen@hotmail.com

 

Johannes Sallila

 

Markkinointi-/talkoo-/yhteistyövastaava | +358 50 566 8595 | johannes.sallila@yahoo.com

 

Sanna Palomäki

Fuksi-/alumnivastaava | +358 40 964 2224 | sanna.e.palomaki@student.jyu.fi

 

Pauliina Melentjeff

 

Fuksi-/alumnivastaava | +358 44 236 7705 | pauliina.melentjeff@hotmail.com

 

Jaostojen vastuuhenkilöt 2018

Emilia Wård

Tanssi | +358 50 358 0722 | emilia.a.ward@student.jyu.fi

Heikki Puustinen

Futsal, miehet | +358 40 5489 183 | heikki.k.puustinen@student.jyu.fi

Ida Tuina

Futsal, naiset | +358 40 564 7225 | ida.k.tuina@student.jyu.fi

Teemu Suvinen

Jääkiekko | +358 44 070 7525 | teemu.s.suvinen@student.jyu.fi

Anna Nätkynmäki

Taitoluistelu | +358 40 841 3344 | anjunatk@student.jyu.fi

Annika Lampinen

Joukkuevoimistelu | +358 44 555 2759 | annika.lampinen@gmail.com

Aleksi Nummelin

Koripallo, miehet | +358 44 529 0492 | aleksi.j.nummelin@student.jyu.fi

Laura Tuokko

Koripallo, naiset | +358 40 548 0465 | lauratuokko@hotmail.com

Jussi-Akseli Körkkö

Lentopallo, miehet | +358 40 025 1965 | aksu.korkko@gmail.com

Veera Hiltunen

Lentopallo, naiset | +358 40 706 9376 | veera-hiltunen@hotmail.com

Henri Pelkonen

Pöytätennis | +358 40 537 1449 | henri.o.pelkonen@student.jyu.fi

Jere Lehto

Alamäkiluistelu | +358 50 590 9113 | jerleh91@gmail.com

Jani Laaksonen

Jalkapallo | +358 40 549 4945 | jani@laaksonen.in

Teemu Kenkkilä

Pesäpallo | +358 40 846 3505 | teemu.k.kenkkila@student.jyu.fi

Salli Mattila

Pesäpallo, naisetsalli.s.mattila@student.jyu.fi

Samuli Jurvelin

Salibandy, miehet | +358 44 282 8746 | samuli.jurvelin@gmail.com

Tanja Raatikainen

Salibandy, naiset | +358 40 825 6639 | raatikainentanja@gmail.com

Oula Heikkilä

Vesipallo | +358 40 771 7954 | oula.heikkila@jyu.fi

Liikunnan Riemun kannattajajäsenet

 

Marcus Åberg

Marcus Åberg

Kannattajajäsen vuodesta 2016

Haluatko Riemun kannattajajäseneksi? Klikkaa tästä!