Esittely

Liikunnan Riemu on vuonna 2011 perustettu urheiluseura, jonka jäsenistö koostuu pääosin Jyväskylän yliopiston opiskelijoista ja eritoten liikunnan opiskelijoista. Seuran tarkoituksena on tarjota jäsenilleen mahdollisuuksia toteuttaa omia urheiluharrastuksiaan kilpailu- tai harrastusmielessä sekä levittää liikunnan riemukasta sanomaa liikunnan opiskelijoiden, henkilökunnan ja alumnien  sekä koko yliopiston keskuuteen.

Yhteystiedot

Liikunnan Riemu ry

PL 35 (L-143)

40014 Jyväskylän Yliopisto

Y-tunnus: 2603938-4

Miksi seura on perustettu?

Seuran tarkoituksena on edistää Jyväskylän yliopiston opiskelijoiden urheilu- ja liikuntaharrastusmahdollisuuksia sekä luoda yhteishenkeä opiskelijoiden, eritoten liikuntalaisten, keskuudessa. Jos haluat esimerkiksi perustaa joukkueen johonkin lajiin, niin se onnistuu Riemun kautta. Toisaalta Riemu järjestää myös erilaisia urheilu- ja liikuntatapahtumia ja kursseja, joihin seuran jäsenet saavat alennuksia. Kannattaa siis ehdottomasti lähteä mukaan toimintaan!

Liittyminen

Toimintaan mukaan tuleminen on helppoa ja edullista. Seuran jäsenmaksu lukuvuodelle 2016-2017 (1.9.2015-31.8.2016) on hyvin maltillinen eli 10 €. Mikäli haluat perustaa joukkueen ja osallistut johonkin sarjaan on jokaisen pelaajan oltava Liikunnan Riemu ry:n jäsen. Jäsenmaksu oikeuttaa edustamaan seuraa sekä velvoittaa kunnioittamaan sen sääntöjä. Seuran jäsenille tarjotaan alennuksia erilaisissa tapahtumissa sekä seuran järjestämillä kursseilla. Lisätietoa jäseneksi liittymisestä löydät täältä.

Hallituksen jäsenet toimikaudella 2017

Sanna Palomäki

IMG_69820Puheenjohtaja 0409642224 sanna.e.palomaki@student.jyu.fi

Sanna Pusa

Sanna Sihteeri 050 024 5493 sanna.k.pusa@student.jyu.fi

Jesse Kuusela

IMG_6938 Fuksi/alumnivastaava, Valmentajakahvit 050 370 3629 jesse.j.a.kuusela@student.jyu.fi Vastuuhenkilö (Jääkiekko)

Oona Pyykkö

Materiaalivastaava 050 5962064 oona.t.e.pyykko@student.jyu.fi

Aleksi Nummelin

IMG_6942Materiaalivastaava 044 5290492 a.j.nummelin@gmail.com Vastuuhenkilö (Koripallo M)

Erika Mattila

IMG_7011Tiedotus ja Riemunpäivä 050 5941272 erika.a.m.mattila@student.jyu.fi

Iiris Kolunsarka

IirisVarapuheenjohtaja 040 5879232 iiris.a.kolunsarka@student.jyu.fi Vastuuhenkilö (futsal N)

Pauliina Muraja


IMG_7056Materiaalivastaava, Valmentajakahvit
040 4135282 pauliinasss@hotmail.com Vastuuhenkilö (salibandy N)

Jussi Peltonen

IMG_7067 Fuksi/alumnivastaava, Valmentajakahvit 040 541 1651 jussiotto.peltonen@gmail.com

Mira Korpinen

IMG_7002Tapahtumavastaava 040 7172367 mira.m.korpinen@student.jyu.fi Vastuuhenkilö (Muodostelmaluistelu)

Henri Pelkonen

Henkka Riemunpäivä ja Valmentajakahvit 040 537 1449 henri.o.pelkonen@student.jyu.fi Vastuuhenkilö (Pöytätennis)

Janne Rissanen

IMG_6996 Taloudenhoitaja, nettisivuvastaava 050 5566882 janne.rissanen@liikunnanriemu.com Vastuuhenkilö (Futsal M)

 

Heidi Tattinen

IMG_7035 (2) Tiedottaja 040 513 8663 heidi.s.tattinen@student.jyu.fi Vastuuhenkilö (Lentopallo N)

Teemu Kenkkilä

IMG_6955Tapahtumavastaava 0408463505 teemu.k.kenkkila@student.jyu.fi Vastuuhenkilö (pesäpallo)

Lennu Metsäranta

IMG_7021Markkinointi/talkoovastaava 050 5358903 lennu.v.metsaranta@student.jyu.fi

Jori Lagerblom

IMG_6969Markkinointi/talkoovastaava 044 5466029 jori.s.lagerblom@student.jyu.fi

Hallituksen ulkopuoliset vastuuhenkilöt 2016

Markus Juola

IMG_6899 Alamäkiluistelu 040 736 1897 markus.j.juola@student.jyu.fi

Ville Oksanen

IMG_6970Lentopallo M 044 519 0692 ville.j.v.oksanen@student.jyu.fi

Mikko Alpola
Riemu_logo_169px Uinti 044 018 0058 mikko.m.alpola@student.jyu.fi
Mikael Vähäsarja

Riemu_logo_169px Jalkapallo 040 574 0629 mikael.j.vahasarja@student.jyu.fi

Jani Laaksonen

Riemu_logo_169px Harraste jääkiekko (Hauvat) 040 5494945 jani@laaksonen.in

Emilia Ward

Riemu_logo_169px Tanssi (CaKo) 050 3580722 emilia.a.ward@student.jyu.fi

Olli Helle

Riemu_logo_169px Kamppailu 044 2509140 olli.h.helle@student.jyu.fi

Juuso Laamanen
Juuso Laamanen Salibandy 050 409 9393 jupelaam@student.jyu.fi
Noora Mäkelälammi

Joukkuevoimistelu 044 5935782 noora.m.makelalammi@student.jyu.fi

Liikunnan Riemun kannattajajäsenet

Marcus Åberg

Marcus Åberg

Kannattajajäsen vuodesta 2016

Haluatko Riemun kannattajajäseneksi? Klikkaa tästä!