Esittely

Liikunnan Riemu on vuonna 2011 perustettu urheiluseura, jonka jäsenistö koostuu pääosin Jyväskylän yliopiston opiskelijoista ja eritoten liikunnan opiskelijoista. Seuran tarkoituksena on tarjota jäsenilleen mahdollisuuksia toteuttaa omia urheiluharrastuksiaan kilpailu- tai harrastusmielessä sekä levittää liikunnan riemukasta sanomaa liikunnan opiskelijoiden, henkilökunnan ja alumnien  sekä koko yliopiston keskuuteen.

Yhteystiedot

Liikunnan Riemu ry

PL 35 (L-143)

40014 Jyväskylän Yliopisto

Y-tunnus: 2603938-4

Miksi seura on perustettu?

Seuran tarkoituksena on edistää Jyväskylän yliopiston opiskelijoiden urheilu- ja liikuntaharrastusmahdollisuuksia sekä luoda yhteishenkeä opiskelijoiden, eritoten liikuntalaisten, keskuudessa. Jos haluat esimerkiksi perustaa joukkueen johonkin lajiin, niin se onnistuu Riemun kautta. Toisaalta Riemu järjestää myös erilaisia urheilu- ja liikuntatapahtumia ja kursseja, joihin seuran jäsenet saavat alennuksia. Kannattaa siis ehdottomasti lähteä mukaan toimintaan!

Liittyminen

Toimintaan mukaan tuleminen on helppoa ja edullista. Seuran jäsenmaksu lukuvuodelle 2017-2018 (1.9.2017-31.8.2018) on hyvin maltillinen eli 10 €. Mikäli haluat perustaa joukkueen ja osallistut johonkin sarjaan on jokaisen pelaajan oltava Liikunnan Riemu ry:n jäsen. Jäsenmaksu oikeuttaa edustamaan seuraa sekä velvoittaa kunnioittamaan sen sääntöjä. Seuran jäsenille tarjotaan alennuksia erilaisissa tapahtumissa sekä seuran järjestämillä kursseilla. Lisätietoa jäseneksi liittymisestä löydät täältä.

Hallituksen jäsenet toimikaudella 2020-2021

Heli Perkiö

Puheenjohtaja | +358445294203 | pj@liikunnanriemu.com

Krista Kyyrönen

Varapuheenjohtaja | +358503416336 | vpj@liikunnanriemu.com

Linda Huhtala

Tiedotus- ja nettisivuvastaava | +358404161821 | tiedotus@liikunnanriemu.com

Timo Kauranen

Tiedotusvastaava, valmentajakahvit | +358504065056 | tiedotus@liikunnanriemu.com

Vilma Kauranen

Materiaalivastaava | +358443451505 | materiaali@liikunnanriemu.com

Tommi Tuikkanen

Sihteeri | +358407645546 | sihteeri@liikunnanriemu.com

Aleksi Lampi

Markkinointi- ja riemukorttivastaava | +358443459783 | yhteistyo@liikunnanriemu.com

Miska Autio

Markkinointi- ja riemukorttivastaava | +358505252375 | yhteistyo@liikunnanriemu.com

Selim Mengüs

Markkinointi- ja riemukorttivastaava | +358407211465 | yhteistyo@liikunnanriemu.com

Liisa Vänttinen

Talkoovastaava | +358503776460 | talkoo@liikunnanriemu.com

Mikael Mengüs

Talousvastaava | +358400452037 | raha@liikunnanriemu.com

Liina-Lotta Hiltunen

Tapahtumavastaava | +358400295085 | tapahtuma@liikunnanriemu.com

Anni Hannu

Tapahtumavastaava | +358443660811 | tapahtuma@liikunnanriemu.com

Tanja Mäntylä

Tapahtuma-, fuksi- ja alumnivastaava | +358401823211 | fuksi@liikunnanriemu.com

Pauliina Muraja

Valmentajakahvit | +358404135282 | valmentajakahvit@liikunnanriemu.com

 

Jaostojen vastuuhenkilöt 2020

Tanssi

 

 

 

Tanja Mäntylä | +358 40 1823211 | tanja.a.r.mantyla@student.jyu.fi 

 

 

Futsal, miehet

 

 

Olli Annala | +358 50 3576366 | oleehean@student.jyu.fi

 

 

Futsal, naiset

 

 

Kati Nummelin | +358 40 0608679 | kati.k.nummelin@student.jyu.fi

 

 

Jääkiekko

 

 

Henri Tikkanen | +358 40 8270446 | hene.tikkanen@hotmail.com

 

 

Taitoluistelu

 

 

 

Viivi Koivumäki | +358 40 5438205 | vialkoiv@student.jyu.fi

 

 

 

Joukkuevoimistelu

 

 

 

Oona Mikala | +358 40 5694803 | oona.mikala@gmail.com

 

 

Koripallo, miehet

 

 

 

Mikael Mengüs | +358 40 0452037 | mikaelmengus@gmail.com

 

 

Koripallo, naiset

 

 

 

Karla Karasti | +358 40 0399387 | karla.a.e.karasti@student.jyu.fi

 

 

 

Lentopallo, miehet

 

 

 

Jani Laaksonen | +358 40 5494945 | jani@laaksonen.in

 

 

Lentopallo, naiset

 

 

Linda Huhtala | +358 40 4161821 | linda.k.huhtala@gmail.com

 

 

Pöytätennis

 

 

Henri Pelkonen | +358 40 5371449 | henri.o.pelkonen@student.jyu.fi

 

 

Alamäkiluistelu

 

 

Jere Lehto | +358 50 5909113 | jerleh91@gmail.com

 

 

Jalkapallo

 

 

Jani Laaksonen | +358 40 5494945 | jani@laaksonen.in

 

 

Pesäpallo

 

 

Teemu Kenkkilä | +358 40 846 3505 | teemu.k.kenkkila@student.jyu.fi

 

 

Salibandy, miehet

 

 

Samuli Jurvelin | +358 44 2828746 | samuli.jurvelin@gmail.com

 

 

Salibandy, naiset

 

 

Paula Koponen | +358 40 5396197 | paula.anneli.koponen@gmail.com

 

 

Vesipallo

 

 

Oula Heikkilä | +358 40 771 7954 | oula.heikkila@jyu.fi

 

 

Liikunnan Riemun kannattajajäsenet

 

Marcus Åberg

Marcus Åberg

Kannattajajäsen vuodesta 2016

Haluatko Riemun kannattajajäseneksi? Klikkaa tästä!