Esittely

Liikunnan Riemu on vuonna 2011 perustettu urheiluseura, jonka jäsenistö koostuu pääosin Jyväskylän yliopiston opiskelijoista ja eritoten liikunnan opiskelijoista. Seuran tarkoituksena on tarjota jäsenilleen mahdollisuuksia toteuttaa omia urheiluharrastuksiaan kilpailu- tai harrastusmielessä sekä levittää liikunnan riemukasta sanomaa liikunnan opiskelijoiden, henkilökunnan ja alumnien  sekä koko yliopiston keskuuteen.

Yhteystiedot

Liikunnan Riemu ry

PL 35 (L-143)

40014 Jyväskylän Yliopisto

Y-tunnus: 2603938-4

Miksi seura on perustettu?

Seuran tarkoituksena on edistää Jyväskylän yliopiston opiskelijoiden urheilu- ja liikuntaharrastusmahdollisuuksia sekä luoda yhteishenkeä opiskelijoiden, eritoten liikuntalaisten, keskuudessa. Jos haluat esimerkiksi perustaa joukkueen johonkin lajiin, niin se onnistuu Riemun kautta. Toisaalta Riemu järjestää myös erilaisia urheilu- ja liikuntatapahtumia ja kursseja, joihin seuran jäsenet saavat alennuksia. Kannattaa siis ehdottomasti lähteä mukaan toimintaan!

Liittyminen

Toimintaan mukaan tuleminen on helppoa ja edullista. Seuran jäsenmaksu lukuvuodelle 2017-2018 (1.9.2017-31.8.2018) on hyvin maltillinen eli 10 €. Mikäli haluat perustaa joukkueen ja osallistut johonkin sarjaan on jokaisen pelaajan oltava Liikunnan Riemu ry:n jäsen. Jäsenmaksu oikeuttaa edustamaan seuraa sekä velvoittaa kunnioittamaan sen sääntöjä. Seuran jäsenille tarjotaan alennuksia erilaisissa tapahtumissa sekä seuran järjestämillä kursseilla. Lisätietoa jäseneksi liittymisestä löydät täältä.

Hallituksen jäsenet toimikaudella 2018

Jani Laaksonen

Puheenjohtaja | +358 40 5494945 | jani@laaksonen.in

Kati Nummelin

Taloudenhoitovastaava | +358 400608679 | kati.k.nummelin@student.jyu.fi

Laura Nurmi

Tapahtumavastaava | +358 50 4358787 | lavinurm@student.jyu.fi

Salla Moberg

Tapahtumavastaava | +358 401737730 | salla.moberg@gmail.com

Heli Perkiö

Materiaalivastaava | +358 44 5294203 | heanperk@student.jyu.fi

Jori Lagerblom

 

 

Varapuheenjohtaja | +358 44 5466029 | jori.s.lagerblom@student.jyu.fi

 

 

Fanny Harjula

Tiedotusvastaava | +358 44 2979486 | fanny.ke.harjula@student.jyu.fi

Krista Kyyrönen

Tiedotus- ja nettisivuvastaava | +358 50 3416336 | kristakyy@hotmail.com

Timo Kauranen

Tiedotusvastaava | +358 50 4065056 | timo.j.kauranen@student.jyu.fi

Pauliina Melentjeff

Fuksi-/alumnivastaava | +358 44 2367705 | pauliina.melentjeff@hotmail.com

Pauliina Muraja

Fuksi-/alumnivastaava, Valmentajakahvit | +358 40 4135282 | pauliinasss@hotmail.com

Tommi Tuikkanen

Sihteeri | +358 40 7645546 | toanpetu@student.jyu.fi

Hannele Mäki-Äijö

Talkoovastaava | +358 44 0126188 | l7041@student.jamk.fi

Henri Tikkanen

 

 

Markkinointivastaava, Riemukortti | +358 40 8270446 | hene.tikkanen@hotmail.com

 

 

Aleksi Lampi

Markkinointi- ja yhteistyövastaava | +358 44 3459783 | m2108@student.jamk.fi

Eemu Riikonen

 

 

Markkinointi- ja yhteistyövastaava | +358 45 1363642 | riikoneneemu@gmail.com

 

 

Jaostojen vastuuhenkilöt 2018

Tanssi

 

 

 

Veera Kauppila | +358 44 9723245 | kauppilav@gmail.com

 

 

Futsal, miehet

 

 

Olli Annala | +358 50 3576366 | oleehean@student.jyu.fi

 

 

Futsal, naiset

 

 

Kati Nummelin | +358 40 0608679 | kati.k.nummelin@student.jyu.fi

 

 

Jääkiekko

 

 

Henri Tikkanen | +358 40 8270446 | hene.tikkanen@hotmail.com

 

 

Taitoluistelu

 

 

 

Viivi Koivumäki | +358 40 5438205 | vialkoiv@student.jyu.fi

 

 

 

Joukkuevoimistelu

 

 

 

Oona Mikala | +358 40 5694803 | oona.mikala@gmail.com

 

 

Koripallo, miehet

 

 

 

Mikael Mengüs | +358 40 0452037 | mikaelmengus@gmail.com

 

 

Koripallo, naiset

 

 

 

Karla Karasti | +358 40 0399387 | karla.a.e.karasti@student.jyu.fi

 

 

 

Lentopallo, miehet

 

 

 

Jani Laaksonen | +358 40 5494945 | jani@laaksonen.in

 

 

Lentopallo, naiset

 

 

Linda Huhtala | +358 40 4161821 | linda.k.huhtala@gmail.com

 

 

Pöytätennis

 

 

Henri Pelkonen | +358 40 5371449 | henri.o.pelkonen@student.jyu.fi

 

 

Alamäkiluistelu

 

 

Jere Lehto | +358 50 5909113 | jerleh91@gmail.com

 

 

Jalkapallo

 

 

Jani Laaksonen | +358 40 5494945 | jani@laaksonen.in

 

 

Pesäpallo

 

 

Teemu Kenkkilä | +358 40 846 3505 | teemu.k.kenkkila@student.jyu.fi

 

 

Salibandy, miehet

 

 

Samuli Jurvelin | +358 44 2828746 | samuli.jurvelin@gmail.com

 

 

Salibandy, naiset

 

 

Paula Koponen | +358 40 5396197 | paula.anneli.koponen@gmail.com

 

 

Vesipallo

 

 

Oula Heikkilä | +358 40 771 7954 | oula.heikkila@jyu.fi

 

 

Liikunnan Riemun kannattajajäsenet

 

Marcus Åberg

Marcus Åberg

Kannattajajäsen vuodesta 2016

Haluatko Riemun kannattajajäseneksi? Klikkaa tästä!