Salibandyn tilastot

Kaikkien aikojen pistenikkarit

NimiKaudetOttelutMaalitSyötötPisteetPisteet/ottelu
Lasse Tirri4676032921,37
Petri Jalanko3366416802,22
Janne Karisto2301852702,33
Jussi Pietilä2312732591,90
Henri Pelkonen6813225570,70
Juho Wuorinen3502135561,12
Tuomas Saastamoinen3582627530,91
Miro Vesala4432524491,14
Mikko Laitinen5662026460,70
Juuso Laamanen4592418420,71
Antti Tuomi3532116370,70
Pauli Kuismanen3431514290,67
Justus Törmälehto332188260,81
Henri Lahti2271213250,93
Janne Pyykönen4541211230,43
Samuli Laaksonen328129210,75
Mikko Lindeman4371110210,57
Niko Kauppinen352912210,40
Riku Takala345515200,44
Samuli Jurvelin228118190,68
Juha Heijari11899181,00
Ville Rinta-Hiiro115116171,13
Jaakko Syrjälä22278150,68
Roope Aalto23296150,47
Jarkko Viertola55886140,24
Elias Muraja11376131,00
Ilja Aalto11274110,92
Aleksi Tarmo113101110,85
Hans Mäenalanen11855100,56
Henrik Wennman21464100,71
Juho Tuomisto2214590,43
Esa Kuivanto2223690,41
Wilhelm Stenbacka3215270,33
Miika Niva1114370,64
Henri Nyholm294370,78
Eero Kauppi2183360,33
Jens Holmberg193360,67
Samu Perälä151451,00
Toni Ruokanen1132350,38
Tino Kohonen1121450,42
Veli-Matti Tranberg1124150,42
Juha-Matti Koskela2184150,28
Niko Kuokkanen2134150,38
Samppa Karvinen273140,57
Pontus Joentausta2222240,18
Tuomas Pulkka2170440,24
Jaakko Laitila172240,57
Mikko Mäkinen4472240,09
Pauli Kiuru2161230,19
Alexander Sell181230,38
Kalle Koski3231230,13
Dennis Mänty2100330,33
Jani Laaksonen171120,29
Jarno Tikkanen141120,50
Aleksi Hyytinen151120,40
Riku Lehtinen2131120,15
Jan-Markus Hautamaa161120,33
Olli Haapalainen181120,25
Tomi Ahosola1121010,08
Mikko Hyvönen231010,33
Minko Vuong190000,00
Henri Karjula150000,00
Jerry Hietaniemi120000,00
Topi Hirvonen110000,00
Daniel Boelius, mv6940330,03
Volter Pietatinen, mv3360220,06
Perttu Westersund, mv1110000,00
Jukka Kosonen, mv140000,00
Tapani Laakso, mv110000,00

Taulukkoon laskettu kaikki viralliset ottelut sarjapeleistä ja Suomen cupista.

Päivitetty 10.9.2018.

Seuraennätykset

PELAAJAT

Eniten pisteitä: Lasse Tirri, 92

Eniten maaleja: Petri Jalanko, 64

Eniten syöttöjä: Janne Karisto, 52

Eniten maaleja yhdessä ottelussa: Petri Jalanko, 5 (14.12.2014, Juupajoen Urheilijat)

Eniten otteluja: Daniel Boelius, 94

Vanhin pelaaja: Samppa Karvinen, 35 vuotta (19.10.2014, LV)

Nuorin pelaaja: Henri Pelkonen, 19 vuotta, (30.9.2012, FCCP)

JOUKKUE

Ensimmäinen ottelu ja voitto: Riemu – FCCP, 30.9.2012 (7-6)

Ensimmäinen nollapeli: Riemu – Happee II, 29.3.2014 (9-0, maalissa Daniel Boelius)

Suurin voitto: Riemu – Köntys, 15-3 (11.11.2012)

Suurin tappio: Riemu – Nousu, 3-9 (Suomen Cupin 1. kierros, 6.9.2014)

Pisin voittoputki sarjapeleissä: 10 ottelua (25.1.-19.10.2014)

Pisin tappioton putki sarjapeleissä: 20 ottelua ja 394 päivää (16.11.2013-14.12.2014)