Futsal

Tervetuloa Liikunnan Riemun futsaljoukkueen kotisivuille.

Pähkinänkuoressa

Riemu nousi sensaatiomaisesti heti ensimmäisellä Futsal-Ykkösen kaudellaan 2012-2013 karsintojen kautta Futsal-Liigaan. Liigataival lähti kaudella 2013-2014 liikkelle hienosti, kun joukkue ylsi playoffeihin asti. Kaudella 2014-2015 kausi päättyi uskomattomaan puolivälieräsarjaan Kampuksen Dynamoa vastaan. Kolmas Futsal-Liiga -kausi päättyi voittoisiin liigakarsinta-otteluihin, jotka takasivat paikan suomalaisen futsalin pääsarjassa jälleen kaudelle 2016-2017. Riemun kakkosjoukkue pelaa Itä-, Keski- ja Kaakkois-Suomen yhdistetyssä 2. divisioonassa.

Sivua alaspäin selaamalla pääset tutustumaan paremmin Riemun Futsal-Liigaa pelaavaan joukkueeseen.

Joukkue

Kauden 2016-2017 pelaajien ja taustojen esittely.

Sarjataulukko

Sarjataulukko Futsal-liigaseurojen kotisivuilta.

Uutiset

Lue täältä joukkueen viimeisimmät uutiset ja kuulumiset.

RiemuTV

Livestriimit, koosteet, haastattelut, hassuttelut ja paljon muuta.

Ottelut

Futsal-Liigajoukkueen otteluohjelma.

All Time -tilastot

Kaikkien aikojen pelaajatilastot.

Tilastot 2016-2017

Tämän kauden pelaajatilastot.

Historia

Juttuja ja tilastoja menneiltä vuosilta.

 

Tulevat kotiottelut

  • Ei tulevia tapahtumia
AEC v1.0.4

Edi1

1. Eetu Parpala

11 + 15 = 26   (24 ottelua)

2. Ville Vähäkoitti

10 + 15 = 25   (16 ottelua)


3. Janne Törmänen

16 + 6 = 22   (24 ottelua)

 

Futsal-Liigan pistepörssi

Yhteystiedot

Valmennus:

Ville Vähäkoitti, 040-5104941, ville.j.vahakoitti@student.jyu.fi

Sakari Holopainen, sakari.a.holopainen@student.jyu.fi

Eetu Parpala, eetu.e.parpala@student.jyu.fi

Markkinointi, yhteistyö, ottelutapahtumat:

Arttu Ketola, 050-5614230, arttu.m.j.ketola@student.jyu.fi

Jori Lagerblom, jori.s.lagerblom@student.jyu.fi

Niko Kauppinen, 040-7701641, niko.p.kauppinen@student.jyu.fi

Juho Autio, juho.o.autio@student.jyu.fi

Tiedotus:

Mika Halonen, 040-8232728, mika.j.halonen@student.jyu.fi

Talkoot:

Janne Rissanen, 050-5566882, janne.rissanen@liikunnanriemu.com

Ottelukutsut, pöytäkirjat, joukkueenjohto: 

Janne Rissanen, 050-5566882, janne.rissanen@liikunnanriemu.com

Linkkejä