Jani Laaksonen luotsaa riemulaivaa myös vuonna 2019.

Riemun syyskokous käytiin 26.11. klo 16 yliopiston L-rakennuksella. Kokoukseen saivat osallistua kaikki Riemun jäsenet, ja innokkaita saapui paikan päälle sopivan runsaasti. Kokouksessa käytiin läpi seuran suuntaviivat seuraavalle toimintakaudelle toimintasuunnitelman ja talousarvion puitteissa. Seuran tavoitteena on jatkaa samaan malliin kuin edellisinäkin vuosina kehittäen seuran toimintaa, kasvattaen yhteisöllisyyttä urheilun ja sen taustatoiminnan kautta sekä tarjoten mahdollisuus harrastaa urheilua yliopistoympäristössä tasosta riippumatta. Kokouksen tärkeimmäksi anniksi muodostui kuitenkin uuden hallituksen nimittäminen seuraavalle toimintakaudelle, ja uusia innokkaita osaajia saatiin mukaan toimintaan roppakaupalla!

Hallituksen jäsenistö koostuu jälleen kerran laaja-alaisesti sekä liikunnan opiskelijoista että muutamista muiden oppilaitosten riemuhenkisistä edustajista. Hallitukseen valittiin puheenjohtajan lisäksi 15 henkilöä, ja vaihtuvuus oli tämän vuoden kokouksessa suuri, jopa 11 uutta innokasta saivat nimityksen hallituksen kokoonpanoon. Syyskokouksessa tehtiin myös riemukasta historiaa, sillä ensimmäistä kertaa seuran toiminnan aikana puheenjohtajaksi valittiin edelliskautenakin puheenjohtajan roolissa toiminut henkilö, kun Jani Laaksonen valittiin ohjaamaan seuraa myös vuoden 2019. Onnea ja menestystä jatkokauteen Latinolle!

Uusi hallitus koostuu siis viidestä edellisen kauden hallituslaisesta sekä yhdestätoista uudesta tulokkaasta. Hallituksessa jatkavat Laaksosen lisäksi Henri Tikkanen, Pauliina Melentjeff, Krista Kyyrönen sekä Jori Lagerblom. Uusia tuulia hallitukseen tuovat Tommi Tuikkanen, Kati Nummelin, Aleksi Lampi, Heli Perkiö, Timo Kauranen, Salla Moberg, Laura Nurmi, Pauliina Muraja, Fanny Harjula, Hannele Mäki-Äijö sekä Eemu Riikonen. Hallituksen vastuutehtävät jaetaan tammikuussa pidettävässä järjestäytymiskokouksessa. Onnittelut uusille sekä vanhoille hallituksen jäsenille nimityksestä ja isot tsempit tulevaan hallituskauteen!